Jak wiemy iPod touch 4G będzie miał możliwość wykonywania połączeń FaceTime.
W ten sposób będziemy mogli się łączyć z posiadaczami innych iPodów touch lub iPhonów 4. Co jednak ciekawe będziemy mogli także wykonywać połączenia alarmowe. Przynajmniej tak wynika z zrzutów ekranu, które możemy zobaczyć na stronach Apple. Wyraźnie widać tam przycisk „Emergency Call”. Jeśli to nie jest błąd edytorski, a mam nadzieję, że nie to jestem bardzo ciekaw jak będzie to realizowane.
Czyżby serwery Apple miały przekierowywać rozmowę FaceTime na lokalny numer alarmowy, dodając przy tym lokalizację, aby połączyć się z właściwą jednostką dajmy na to Policji? Jestem niesamowicie ciekaw i już się nie mogę doczekać jak to będzie wyglądało w rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę ostatnie doniesienie na temat postępów wdrażania numeru 112 w Polsce, to nie wiedzę tego różowo. Przynajmniej w naszym kraju.
Dzwonimy z Warszawy i już po chwili „Jednostka Policji Kraków, proszę czekać na połączenie” i tak z 123 razy.
Swoją drogą zaadaptowanie FaceTime do rozmów alarmowych było by całkiem ciekawe. Można by od razu pokazać odpowiednim służbom przedmiot naszego zgłoszenia.
haha już to sobie wyobrażam :P
– Halo, policja? Chciałem zgłosić wypadek sam…
– Hello, excuse me?
– Eeeee, co?
– Police department, what happend?
– Kurde dobrze się bawicie?
– I’m so sorry I don’t understand You Sir.
To nowy touch ma wbudowany GPS? Czy jak on namierza tą pozycję w mapach?
eee. na 100% to błąd gościa który robił ten render
„Można by od razu pokazać odpowiednim służbom przedmiot naszego zgłoszenia.” Przy założeniu, że odpowiednie służby będą wyposażone w iPhone lub iPod touch ;-)
Taaaa. Tylko że facetime działa na wifi a tylko część wypadków zdarza się w domu :P
Pingback: Rozmowy alarmowe z iPoda touch 4G | Mobile.PolskiProgram.pl
– Halo? Pogotowie? Spadłem ze schodów i mam otwarte złamanie kości!
– Bardzo nam przykro, nie mamy akurat wolnego personelu, łączę pana z chirurgiem
– Witam, proszę pokazać uraz…
[przekaz live otwartego złamania przez face time w HD]
– Ah tak, proszę to wcisnąć i owinąć szmatą, wezwać taksówkę. Będę na pana czekał.
Chyba jednak to inwencja twórcza grafika odpowiedzialnego za touch, więcej kwiatków -> http://www.engadget.com/2010/09/06/apple-sucks-at-photoshop-too/
Pingback: Apple iPod touch z funkcją telefonu i aplikacją iPod? Webmaster Apple dostanie po łapach. Ciekawostki ze świata Apple iPod touch | MacKozer
A jak trzeba bedzie trzymac ipoda w trakcie takiej rozmowy w razie wypadku tak by mieć zasięg? uchem?:P
Mnie bardziej ucieszyło to, że nowy iPod będzie miał wibracje!
michal moze chcesz to tym cos wiecej opowiedziec ? :>
Nie dość że ma połączenia alarmowe (nie wiadomo jak z dostepnością tego w PL) to i wibrację:) przeczytałem na MyApple – programiści przeszukiwali FW 4.1 dla iPoda 4g.
Co wy z tymi wibracjami PANOWIE?;);)
Na dzień kobiet znalazłem faceta kompletnie ululanego. A że padał snie© i były minus (zostawiłbym to zamarzłby)…..więc iPhone i 112.
Nie było problemy z połączeniem. problem był z policją którzy mieli problem ze znalezieniem „administracji osiedlowej” :)
Nikt nie neguje przydatności nr 112 – ja uważam, że jest to super rozwiązanie, że niezależnie gdzie jesteśmy wystarczy znać łatwy do zapamiętania nr i pomoc przyjedzie niezależnie od sytuacji. Ale faktem jest, że (przynajmniej w Polsce) jeszcze średnio to działa;)
Sam miałem taką niestety potrzebę zadzwonić po pogotowie oldschoolowym nr 999. Było to w Krynicy-Zdrój (w miejscowości dodam w której jest pogotowie i szpital), a dodzwoniłem się do pogotowia w Nowym Sączu oddalonym o 30 km. Heh i jedyne co usłyszałem to nie było „przekieruje rozmowę” tylko „to ja panu podam nr”. Smutne, na szczęście to nie było nic pilnego.
Ale moim zdaniem przyszłością nr awaryjnych jest właśnie lokalizacja. Zacznie się od lokalizowania poprzez nadajnik gsm (dokładnośc słaba, ale zawsze lepsze to niż nic. Zwłaszcza w np zupełnie obcym mieście), a powinno skończyć na wykorzystywaniu nadajników gps w telefonach czy właśnie kombinacji gsm+hotspot. To marzenie, ale bardzo przyśpieszyłoby niesienie pomocy, szczególnie gdy to my potrzebujemy pomocy, a nie możemy przejść przez procedurę zgłoszenia.
Dodam tylko, że w usa bardzo popularne są breloczki i innego rodzaju wisiorki dla osób starszych z niebezpiecznymi schorzeniami. Są wydawane przez lekarza więc jest pewność, że wiadomo kto wzywa (historia choroby itp), namierzanie przez gps (ale tylko w tych dużych szpitalach). Wezwanie pomocy to tylko wciśnięcie przycisku, super sprawa!
Pod 112 dlatego zgłasza się Kraków bo tylko w Małopolsce to działa, na resztę polski trzeba czekać, na Euro 2012 podobno mają zdążyć
iPod Touch będzie miał wibracje do powiadamiania o nadchodzącym połączeniu FaceTime (http://gizmodo.pl/gadgets/9791/wibrujacy_ipod_touch.html)