Jak będą mogły wyglądać aplikacje na Apple Watch

Może się wydawać, że mały wyświetlacz Apple Watch to nie jest najlepsze miejsce do tworzenia aplikacji z ciekawym interfejsem. Na stronie Apple możecie zobaczyć jak będzie wyglądało UI tych wbudowanych aplikacji, zaś na stronie blog.thinkapps.com możecie zobaczyć jak mogą wyglądać aplikacje firm trzecich – na obrazku powyżej macie zajawkę. Coraz bardziej nie mogę się doczekać tego zegarka i jestem równocześnie przekonany, że to właśnie zewnętrzni deweloperzy będą jednym z filarów jego sukcesu.

21 Comments

  1. ciekawe jaka bedzie mial rozdzielczosc ekranu.

    A tak wogole to ktos widzial jak Microsoft zrobil klawiature „zegarkowa”? Ciekawe rozwiazanie – literka po literce rysowanie palcem. Ciekawe jak TO Apple rozwiaze – gdyz nie pokazali tego

  2. nie będzie wcale, tylko dyktowanie

  3. Które w iOS 8 działa bardzo, bardzo dobrze. Następnym krokiem będzie Siri po polsku.

  4. Sorki Norbi ale stwierdziles banał. Jasne że devs będą filarem sukcesu AW, tak jak iphonea i ipada. W koncu apple wykreowało „kult” appek na urządzeniach mobilnych

  5. Rzeźnik z Bulerbyn

    LOL ,Siri po polsku żart roku :)

  6. Interfejs na tak małym ekranie, na którym o wiele trudniej precyzyjnie poruszać się w ruchu (niż np. na smartfonie) to przede wszystkim nie jest dobre miejsce na wiele małych ikon. Nie dostrzegałem tego na innych smartwatchach (czy raczej – było to dla mnie akceptowalne na zasadzie „inaczej być nie może”), zanim nie zacząłem korzystać z Android Wear, gdzie rozwiązane jest to inaczej. I gdy teraz trafia mi się jakaś apka, która nie trzyma się wyznaczonych standardów, a zamiast tego stosuje staroszkolne podejście – korzystanie z niej jest prawdziwą mordęgą.

    Dlatego tym bardziej ciekawi mnie, jak sprawę rozwiąże Apple.

  7. A czemu nie? Być może stanie się faktem w kolejnych aktualizacjach.

  8. Rzeźnik z Bulerbyn

    Ze względu na skomplikowana budowę języków słowiańskich do tej pory nie do dano ani jednego .

  9. Tu właśnie może przydawać się koronka i możliwość płynnego zbliżania.

  10. Ale dyktowanie działa w iOS znakomicie. Ten komentarz został podyktowany.

  11. Rzeźnik z Bulerbyn

    Super tylko czemu siri nie rozumie anglików ? I czemu używanie siri przez nich kończy sie przeważnie „siri fuck off albo siri fuck you ?”

  12. Ważne, że dyktowanie po Polsku działa.

  13. Rzeźnik z Bulerbyn

    True

  14. w zasadzie wystarczy jedna, dwie litery i pojawia się podpowiedź całego wyrazu. W zasadzie często klawiatura sama trafnie podpowiada kolejne słowo. Podpowiedzi w klawiaturach MS są bezkonkurencyjne. Może tylko ta od BB jest równie udana.

  15. Poważnie? Czyli żegnaj dyskrecjo. Każdy w autobusie, czy samolocie. Kolega z pracy. Wszyscy poznają twoją korespondencję i wyszukiwania?
    Śmiem wątpić.

  16. google radzi sobie nieźle.

  17. za mały rynek. jakie ma udziały iOS na naszym kraju?
    1-2% ?

  18. Bo w autobusie nie mówisz do zegarka tylko piszesz na telefonie.

  19. w takim razie po co mi zegarek? właśnie w autobusie chciałbym coś napisać bez wyciagania telefonu.
    a co na nudnym zebraniu, kiedy chcę w miarę dyskretnie coś wysłać? mam mówić do zegarka, czy wyciągnąć telefon? nie widzisz, ze to bez sensu?

  20. W autobusie masz wolne ręce i uwagę – duzo wygodniej jest wyciągnąć telefon zamiast męczyć się z mikro wyświetlaczem. Zegarek nie ma zastąpić smartfona a jedynie pomóc w awaryjnych sytuacjach kiedy trzeba szybko odpowiedzieć – w biegu, w samochodzie, w czasie uprawiania sportów itp. W takich okolicznościach prościej jest coś powiedzieć do zegarka niż odwracać uwagę od otoczenia i przenosić ją na telefon. Tak działają wszystkie smartzegarki – Ty najwyraźniej potrzebujesz czegoś w pełni autonomicznego – jest takich sporo wynalazków od Chińczyków i Samsunga.

  21. ależ ja nie kwestionuję sensu obsługi głosowej. nie zrozumiałeś mnie. głos jest najlepszy i najszybszy. sam z tego korzystam z powodzeniem. chodzi mi o wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *