Jak pewnie wiecie od dłuższego czasu szukam zastosowania dla iPada. Przesiadka na iPada Air 2 z iPada mini nic nie dała. Nadal prawie go nie używam, no chyba, że czasami do gier. Kilka dni temu odkryłem jednak dzięki kolegom z redakcji iMagazine program, który zupełnie to zmienił. Program nazywa się Duet i pozwala zrobić z iPada lub iPhone’a drugi ekran dla naszego MacBooka. Na iPadzie instalujemy, niestety dość drogi (13 Euro) program i podobnie postępujemy na komputerze, tu program jest bezpłatny. Od teraz każde podłączenie kabelkiem iPada z komputerem spowoduje, że stanie się on naszym drugiem ekranem. Warunek jest tak naprawdę jeden, system OS X Yosemite na komputerze. iPad podłączony kablem jest widoczny w systemie jako zwykły monitor zewnętrzny o rozdzielczości 2048 x 1536 lub 1536 x 2048 jeśli go obrócimy do pionu. Możemy też zmniejszyć rozdzielczość i zwiększyć wydajność, ale jeśli macie iPada z Retiną to raczej nie ma sensu. Bardziej powinniśmy przyjrzeć się ustawieniu odświeżania ekranu iPada. Mamy do wybory 30 lub 60 FPS. Testowałem oba ustawienia i tak naprawdę nie widzę prawie żadnej różnicy. W każdej z rozdzielczości ekran jest bardzo płynnie odświeżany, a opóźnienia i „lagi” są bardzo minimalne i praktycznie nie przeszkadzają w normalnej pracy. Różnica jest jednak w obciążeniu procesora. Na moim komputerze (MacBook Retina i5) jest to 35% w trybie 60FPS lub 20% w trybie 30FPS. Obciążenie procesora bezpośrednio przekłada się zaś na czas pracy na baterii.
Ja bardzo lubię pracować na dwóch monitorach. Zazwyczaj mam na jednym przyborniki programów oraz Twittera, a na głównych ekranie aktualny dokument nad którym pracuję. Stosowałem ten schemat przez wiele lat, ale niestety musiałem go porzucić na rzecz minimalizmu. Od kilku dni czuję się szczęśliwy stosując iPada jako drugi ekran. Swoje ulubione stanowisko pracy mogę rozłożyć w dowolnym miejscy i cieszyć się dwoma ekranami pracy bo przecież iPada mam zawsze w torbie. Wisienką na torcie jest możliwość używania dotykowego ekranu iPada jako kursora myszki/touchpada. Mam wiec OS X na dotykowym ekranie. Bardzo się cieszę!
W sumie fajne :-)
Niestety, mam Macbook Pro late 2012 z Yosemite i iPad3 z najnowszym iOS. Nie działa!
Robiłem kiedyś coś takiego jak jeszcze był tylko iPad 1 i OS X Lion. Nic nowego.
No nie bardzo raczej – bo nie po kablu i bardzo lagowały wszystkie inne rozwiązania.
Hmm a jaki masz problem?
Jest może coś takiego pod Windows?
jeszcze nie ale ma być
Na iPadzie kręci się kółeczko i komunikat o tym, że trwa podłączanie. Wszystko zgodnie z tutorialami. Szkoda tych 10 euro, bo było w promocji…
Możesz zwrócić. Pisz to serwisu ich
Do twórców programu czy to iTunes/Apple?
Do Twórców jeśli chcesz żeby naprawili. Do Apple jeśli żeby CI zwrócili.
WOW, dzięki. Dotychczas Apple zwróciło mi tylko za przypadkowy zakup 100 tysięcy ciasteczek, które mój Synek kupił w jakiejś grze z jakimś misiem. Niestety, miś ciasteczko zjadł, ale Apple zwróciło. Pouczyło przy okazji, jak ustawić iDevice, żeby samo dziecko nie mogło zrobić zakupu „in-app”.
Nie lagowały tak bardzo bo iPad 1 miał niską rozdzielczość.
a czy tego samego nie osiągniemy zdalnym pulpitem (nie pamiętam, jak to działa na OSX, na windowsie zajebiście) ewentualnie team viewerem?
Witam
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi na temat urządzenia Nokia Ck-100 czy odtwarza muzyke z iphone’a ?
Pozdrawiam
jestem na iPadzie u Norberta:)
brawo!
Witam,
Czy jeśli iPad stał sie monitorem to funkcje dotykowe ekranu sa nieaktywne?
Dziala bez problemu / MacBook Pro (13-calowy, połowa 2010 r.) / iPad mini
próbował ktoś z ipadem 1 generacji???? sprzęt już trochę leciwy, ale jako dodatkowy monitor mógłby być ok
Update. nie działa – sprawdzone na iOS 5.1.1 (ostatnim który można było zainstalować na iPAD 1st generation). Szkoda , że w appstore jest napisane że od 5.1.1, a na stronie dewelopera od 7.0+
iPad1 5.1.1 i MBA Yosemite nie działa, pisałem do developera i do App Store, znikąd odpowiedzi.
Da się
http://www.getidisplay.com
Podsumowując wnioski – iPad, przy lapku 13 calowym jest do niczego? No bo jak już malucha się wyciąga, to chyba tego, na którym się łatwiej i szybciej pisze… Dobrze rozumiem artykuł?
Pingback: Mountie – mocowanie dla Dueta | iPod.info.pl — iPod, iPad, iPhone, iBlog
No i znalazłeś zastosowanie :D Aczkolwiek śmieszny jest obrót spraw, że już się nie kupuję z potrzeby, lecz by ją wykreować po nabyciu sprzętu.