Najładniejsza iKolekcja – 41

Dziś już przedostatnia iKolekcja 41. Głosowanie na wszystkie powinno zacząć się w piątek lub w poniedziałek.  Jeśli chodzi o nagrody to zarówno kolekcja, która wygra jak i jedna osoba wylosowana z pośród głosujących wygrają iPoda nano 6G + gadżety od MacLife oraz iPod.info.pl.

Wyłącznym Partnerem Konkursu jest MacLife czyli serwis i salon urządzeń Apple czyli komputery Mac, iPody, iPhony i wszystko inne „i”. Nagrody w konkursie zostaną ufundowane właśnie przez MacLife.

Moje zabawki są w małej mierze zbierane specjalnie do kolekcji. Prawie wszystko uzbierało się na bieżąco przez ostatnie 7 lat, jednak było bardzo dbane, czego nie znajdziemy dzisiaj na wtórnym rynku. Co mamy na zdjęciu? Zacznijmy po kolei od tych, które rozpoczęły efekt domino.

Jest tu iPod Shuffle 1. generacji w wersji 1GB. Pierwszy iPod. Ma niesamowicie wysoką jakość dźwięku. Obok niego jego parę miesięcy młodszy brat – iPod 5G – popularny „video”. Obecnie siedzi w stacji dokującej Yamahy i robi za pamięć na muzykę do Pianocrafta. Tu ciekawostka: iPod nie ma najmniejszej ryski od nowości, ma nawet fabryczną folię na przednim panelu. A przeszedł dużo, zwiedził pół świata, pracował na Rockboksie, iPodLinuksie, emulował Gameboya i NESa. Obok niego nowiutki iPod Mini, jeszcze w fabrycznych foliach, raz uruchomiony, żeby wgrać ulubioną muzykę – ten jako jedyny zakupiony rok temu „do kolekcji”. Dalej mamy trzy gryzonie. Jeden z ogonem, jego następca bez (choć zdechł, żal się pozbyć) i ostatni magiczny. Osaczeni przez dwa iPhone’y pierwszej generacji. Jeden 8GB – siedzi w stacji, tu kolejna ciekawostka – nie posiada najmniejszej ryski, drugi to rzadsza wersja 16GB. Jest jeszcze iPhone 3G 16GB. Obok dwa iPody Touch 1G. Wersje 8 i 32GB. Rysek na nich również nie znajdziemy.  
 
Kolekcja macowa od zawsze składała się z samych aluminiowców. Rozpoczęły ją dwa PowerBooki G4, każdy 1.5 GHz. Jeden 15″, drugi 12″. Oba w stanie wzbudzającym zachwyt jak na 7-letnie komputery. 12″ ma baterię, która przez 5 lat miała ponad 100% pojemności fabrycznej, teraz straciła niecałe 20%, co i tak jest godne podziwu. Do czasu wprowadzenia MacBooka Air, PowerBook G4 12″ był najmniejszym aluminiowym komputerem Apple. Po nich przyszedł czas na MacBooka Pro 15″. Na pokładzie Core 2 Duo, pierwszy model z ekranem podświetlanym LED. Służył dzielnie aż 3 lata. Pałeczkę przekazał MacBookowi Pro 13″ C2D, który to z kolei został zastąpiony przez obecnego 13″ i5 – małą rakietę z dwoma SSD w RAID0.  
 
Wszystkie te urządzenia razem nie dały jednak rady przewrócić największego pudła. Osiem rdzeni w środku Maca Pro służy za woła roboczego, dzięki któremu pojawiają się te mniejsze urządzenia dookoła. 

7 Comments

  1. Eh! A ja swoje wszytkie zabytki zwioze w jedno miejsce dopiero w sierpniu i po herbatce – Apple II, Classic, Cube, etc…

  2. jeszcze rzadszy od iphone 16gb był i jest 4gb

  3. Naprawdę fajna kolekcja, świetnie zaprezentowana i dobrze opisana ;-)

  4. Kolekcja fajna, ale opis to do sprzedaży? O.o

  5. Bardzo podoba mi się pomysł z domino. Ładnie opisane. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *